Yeni telefon numarası girilecektir. info@unikonutevleri.com

Yüzme Havuzları Kullanım Kuralları

Yüzme Havuzları Kullanım Kuralları

Yüzme havuzları bildiğiniz üzere bulaşıcı hastalıklar açısından tehlikeye en açık ortak kullanım alanlarındandır!. Başta kendi sağlığınız için aşşağıdaki kurallara riayet etmenizi rica ederim!.


1) Havuzu kullanmadan önce mutlaka duş alınız! Havuzda biriken deri, kıl ve ter artıkları gibi organik bileşikler bakteri ve virüslerin üremesi için uygun ortam sağlamakta, bulaşıcı hastalıkların yayılmasına zemin hazırlamaktadır. 

2) Havuz yönetmeliğine uygun olmayan kıyafetlerle havuzu kullanmayınız.

3) Havuz çevresinde günlük kullandığınız tetlik ve ayakkabı ile dolaşmayınız. Dışarda dolaşırken kullandığınız ayakkabılar ile havuz çevresinde dolaştığınızda havuz çevresindeki sağlıksız birikmenin doğrudan havuza taşıdığını unutmayınız.

4) Havuz çevresine yiyecek ,içecek taşınması her ne kadar dikkat edilse de çöp birikmesine neden olmakta bu çöpler de havuzun kirlenmesini hızlandırmaktadır.

5) Havuz ve tüm sosyal tesisler sadece site sakinlerinin kullanımı içindir, misafirlerizin kullanımı için lütfen site yönetimine bildirim yapınız. 

6) Havuz 07.00- 21.00 arası kullanıma açıktır. Bu saatle dışında güvenlik zafiyeti ve gürültü kirliliğini önlemek maksadıyla havuzlar kullanıma kapalıdır.

7) Havuz ve çevresine evcil hayvanların girişi yasaktır.

8) 14 yaş altı çocukların yanlarında ebeveynleri olmaksızın havuz ve sosyal tesisleri kullanması, boğulma vakalarına ve güvenlik zafiyetine neden olacağından yasaktır. 

9) Havuzdan çıktığınızda mutlaka kurulanınız. Islak halde asansör kabinini kullanmayınız. 

10) Başta kendi sağlığınız için havuz ve sosyal tesisleri kullanmadan önce alacağınız sağlık raporunu site yönetimine ibraz ediniz.

11) Havuzu kullanan çocuklarınıza sık sık tuvalet ihtiyacını hatırlatınız, tuvalet ihtiyacını spor tesisinde bulunan tuvaletlerde gidermesi konusunda gerekli dikkati gösteriniz.

12) Sosyal tesislerin uygunsuz kullanımını gördüğünüzde lütfen uyarmaktan ve güvenliğe, site yönetimine bildirmekten çekinmeyiniz.


Not: Sosyal tesisler ve ortak alanların kullanımında gerekli özeni göstermeyen site sakinlerinin tespiti halinde site yönetim kanunundan doğan haklar gereği cezai işlem uygulanacaktır.


Daha yaşanılır bir site için hep beraber çalışmak zorundayız. Desteğiniz ve gösterdiğiniz özen için teşekkür ederim.